STRONA GŁÓWNA
 GCI w Kuj.-Pom.
 Informacje o GCI
 Ważne adresy
 Galeria foto
 Otwarcie GCI
 • Otwarcie GCI
  GMINNE CENTRUM INFORMACJI "DROGOWSKAZ"       Od 5 października 2005r. funkcjonuje przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim - Gminne Centrum Informacji "DROGOWSKAZ".
       Uroczystego otwarcia GCI dokonali Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie p.Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Zygmunt Szczepański oraz Dyrektor M-GOK w Kowalewie Pom. p. Zofia Marchewka przy udziale gości zaproszonych : Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Golubiu -Dobrzyniu, radnych Rady Miejskiej, dyrektorów szkół z terenu miasta i gminy oraz redaktora naczelnego miesięcznika "Goniec Kowalewski".

  .

  .

  .

  .

  .

  .

   Gminne Centrum Informacji DROGOWSKAZ powstało dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów " Pierwsza Praca".
       Ma ono na celu umożliwienie społeczności lokalnej dostępu do szeregu gamy usług teleinformatycznych ze szczególnym uwzględnieniem informacji dotyczących rynku pracy ( ofert pracy, możliwość podjęcia działalności gospodarczej). Dzisiejszy rynek pracy stanowi coraz to nowe, większe wymagania. Znalezienie odpowiedniej pracy bez profesjonalnego przygotowania nie należy do łatwych zadań, wymaga od potencjalnego kandydata dużego zaangażowania. Osoby poszukujące pracy muszą wykazać się własną inicjatywą i pomysłowością w wykorzystaniu różnych sposobów poszukiwania pracy, które doprowadzą do spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.
       Gminne Centrum Informacji może pomóc wszystkim tym, którzy nie potrafią się do takich poszukiwań umiejętnie przygotować udzielając fachowych wskazówek m. in. na temat:

  - jak napisać dobre CV?
  - jak napisać list motywacyjny?
  - jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?


       W GCI bezrobotny będzie mógł uzyskać informacje, gdzie i jak szukać pracy, jak skorzystać z serwisów internetowych oraz uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach, organizowanych przez GCI.

  Zapraszamy do współpracy społeczność lokalną, w szczególności bezrobotnych, młodzież i uczniów szkół z terenu miasta i gminy Kowalewo Pom., nauczycieli, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych.